Walka o udziały rynkowe w czasach pandemii
04.02.2021
Kryzys gospodarczy jest okresem w którym dobre spółki powiększają swoją przewagę nad konkurencją, rodzą się nowe gwiazdy, ale i dawne, które nie utrzymały tempa rozwoju - przestają świecić. Okres pandemiczny jest okresem w którym dla zdobycia jak największych udziałów rynkowych, firmy inwestują we własny biznes - aktualne otoczenie rynkowe (na myśli mam tu przede wszystkim postępującą digitalizację i niskie stopy procentowe) sprzyjają firmom, które nie boją się obrać drogę ofensywną. Jedną z takich spółek jest RingCentral.
Spółka powstała w 1999 roku, na giełdzie notowana jest od 2013 roku, jej kapitalizacja rynkowa przekracza 35 mld. $ i zatrudnia w sumie 2363 pracowników. Firma zajmuje się rozwiązaniami komunikacyjnymi oparte na chmurze.
Działa więc w sektorze silnie rozwijającym się i ten rozwój również swoje odzwierciedlenie ma w wynikach finansowych. Średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich pięciu lat przekracza 32%. Pozostałe dane również wskazują, że spółka stawia na dalszy rozwój - wszystkie dane, jakie posiada tradycyjna spółka typu "
growth" RingCentral posiada. Mamy między innymi stosunkowo wysokie zadłużenie, które wzrosło dopiero po pandemicznym roku 2020 - firma dostrzegła okazję i stara się ją wykorzystać w jak najlepszy sposób, czyli jak we wstępie: otoczenie, tj. postępująca digitalizacja i niskie stopy procentowe temu sprzyjają. Dotychczas strategia ta przynosi oczekiwane rezultaty: pozycja rynkowa się poprawia i tempo wzrostu przychodów nie zwalnia.
Również technicznie mamy "pierwszą klasę" - cena kursu akcji utrzymuje się w stabilnym trendzie wzrostowym i jej średnioroczny wzrost przekracza 53%, a to stanowi całkowitą stopę zwrotu, która przekracza 2000%:
RNG 04.02.2021 - 394,43 $
Dla zobrazowania rozmiarów wzrostu: zainwestowana kwota 10 000 $ podczas debiutu w 2013 roku, warta dzisiaj jest 233 618 $. Sama wycena fundamentalna oczywiście stosunkowo wysoka, ale przy spółkach z potencjałem nie jest to nic nowego - na ten temat mówiliśmy też w ostatnim filmie na YouTube: "
Jakie portfele więcej zarabiają?". Mimo tego, przyszłe korekty w cenie akcji mogą przekroczyć 50%, ale również ten punkt ze względu na wysokie średnioroczne stopy zwrotu raczej nie powinien dziwić. Oznacza to, że inwestor angażujący się w tą spółkę, powinien być przygotowany na obsunięcia głębsze od rynkowych. Więcej danych do spółki tradycyjnie na końcu artykułu:
Dla osób zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami odnośnie tego w jaki sposób analizuję spółki, jakie kryteria są dla mnie ważne, jak zarządzam kapitałem: o tym wszystkim i wiele więcej pisałem w swojej książce - klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu, gdzie książka ta jest dostępna:
Jeśli chcesz zdobyć wiedzę również w innych tematach dotyczących inwestowania na giełdzie, to polecić mogę darmowy e-book, który można gratis pobrać klikając na poniższy baner:
Dodam również, że w ramach współpracy z LYNX, broker czytelnikom mojego bloga zwróci 50 $ z prowizji od transakcji - w tym celu wystarczy przy zakładaniu konta powołać się na mój blog (pamietnikgieldowy):
Załóż rachunek brokerski i odbierz 50 $ ->
Czy gdzies w internecie mozna znaleźć aktualny sklad Twojego portfela tradingowego (nie z GPW), ktory w miare regularnie jest updatowany?
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Portfele, którymi zarządzam notowane są na giełdzie i skład ich oczywiście można śledzić. Działają na podobnej zasadzie ja fundusze ETF, z tą różnicą, że prowizja naliczana jest tylko w momentach wygenerowania nowego historycznego szczytu. Poniżej linki:
UsuńQuality Leveraged
Megatrend Trading
HQSP Investing