niedziela, 29 stycznia 2017

Skotan SA (SKT)

Krótkie view w Ichimoku
27.01.2017 - 0,67


Szybko na prośbę czytelnika dodaję krótką analizę spółki Skotan w Ichimoku w ujęciu tygodniowym. Na powyższym wykresie posłużyłem się wskaźnikiem długoterminowym (wyżej) i agresywnym (niżej). 

Ichimoku w ujęciu długoterminowym sugeruje, że cena dotarła do pierwszych istotnych oporów, świadczy o tym Chikou Span który znajduje się poniżej świec oraz górne ograniczenie chmury hossy (tzw. Senko Span A). Warto też dodać, że trzy świece wcześniej mieliśmy pierwszy (słaby) sygnał kupna - Tenkan Sen wybił ponad Kinjun Sen, jednak nastąpiło to poniżej chmury hossy, co świadczy o słabości tego sygnału. Dalszym sygnałem ostrzegawczym jest przyszła chmura która przekształca się w chmurę bessy. 

Ichimoku w ujęciu agresywnym sugeruje z kolei trzymanie akcji, pierwszy (słaby) sygnał kupna był osiem tygodni (świec) temu (przecięcie się Tenakn z Kinjun poniżej chmury), kolejny sygnał mieliśmy cztery świece wstecz, kiedy kurs wybił ponad Senkou Span B (górne ograniczenie chmury bessy). Przyszła chmura, która na chwilę obecną sugeruje kontynuację hossy zapowiada kontynuację obecnego ruchu (wzrostowego).

Reasumując - tradując defensywnie obecna cena jest poziomem do realizacji zysków, gdyż mamy kilka sygnałów sugerujących silny opór. Osoby preferujące agresywny styl tradingu powinni z kolei trzymać akcje - jeśli kurs nie wróci poniżej Tenakn Sen to nic nie świadczy o zbliżającej się słabości. 

Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tego papierku, uważam że na trading pod odwrócenie trendu jest za wcześnie (wszystko w ujęciu do świec tygodniowych). Dla mnie spółka interesująca dopiero po wybiciu 1 zł. 

Getin Holding SA (GTN)

Odwrócenie trendu?
27.01.2017 - 1,42

Technicznie spółka odwróciła trend - mieliśmy przebicie linii trendu jak i wybicie kolejnych nowych szczytów, tyle w ujęciu długoterminowym. Krótkoterminowo Getin troszkę "napięty", jeśli bez większych problemów przebijemy obecne opory (na wykresie zaznaczone czerwonym polem), będzie to grozić dużym ryzykiem w wzroście zmienności - spodziewałbym się wtedy formacji "V". Najlepszym scenariuszem do wejścia byłaby korekta z obecnych poziomów do okolic 1,20-1,15 (na wykresie zielone pole). Dla niecierpliwych, którzy koniecznie chcą współuczestniczyć w możliwym nowym trendzie (uważam, że długoterminowo mamy duże szanse na większe wzrosty w min. okolice 1,7 i nawet do 2,5 lub wyżej) dobrym poziomem do wejścia byłyby poziom 1,3 z możliwością uśredniania do 1,15.